موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی محمودیه استان اصفهان

این خیریه با هدف حمایت از معلولین ذهنی و ایجاد امنیت و آرامش در خانواده و جامعه و کاستن از مشکلات رفتاری معلولین ذهنی تحت نظارت اداره کل بهزیستی فعالیت دارد.

موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی محمودیه استان اصفهان

خدمات موسسه


ارائه خدمات به معلولین ذهنی جهت شناسایی و کمک به رشد توانمندی های آنان

خدمات موسسه شامل موارد زیر است :

  1. خدمات توانبخشی : فیزیوتراپی ، روان شناسی، کاردرمانی، آب درمانی، گفتار درمانی
  2. خدمات روانشناسی : اصلاح رفتار، موسیقی درمانی ، تفریح درمانی
  3. خدمات آموزشی : شامل کلاس های نقاشی ، کار با گچ، مشبک کاری، ویژه مددجویان آموزش پذیر
  4. پرورش گل و گیاه

دندانپزشکی

توانخواهان براثر مصرف دارو و عدم توانايی مسواك زدن دچار بیماری های  دهان و دندان می شوند و از آنجا که در فعاليت های دندان پزشكی با شرايط خاص و بيماريهای مربوط به بيهوشی توانایی همكاری لازم را ندارند، باید در مراكز دندان پزشكی خاص درمان شوند. لذا قسمتی از اين خدمات باامكاناتی كه درخيريه محموديه مستقر شده است انجام مي پذیرد.

فيزيوتراپی

در این بخش توانخواهان جهت ارتقاء سلامت جسمی و فيزيكی و كاهش اختلال ارتوپدی و اعصاب، تحت درمان های الكتراپی، تمرين درمانی، درمانهای فیزیکی و...  قرار مي گيرند.

آب درمانی

این بخش جهت ايجاد آرامش وتقويت عضلات و ارتقای سيستم اسكلتی ، عضلانی توانخواهان داير شده وتکمیل و بهره برداری آن در گرو هزينه های سنگين است که با مساعدت خیرین محترم به تدریج در حال تامین آن هستیم.

داروخانه

با توجه به تعداد بالا و نياز خاص دارويی توانخواهان وهزينه بالای مصرف دارو خصوصاً اقلام كمياب ، مؤسسه محموديه يك داروخانه اختصاصی ويژه تامين نياز دارويی توانخواهان در واحد صيرفيان احداث نموده است.


کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی محمودیه استان اصفهان می باشد.