موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی محمودیه استان اصفهان

این خیریه با هدف حمایت از معلولین ذهنی و ایجاد امنیت و آرامش در خانواده و جامعه و کاستن از مشکلات رفتاری معلولین ذهنی تحت نظارت اداره کل بهزیستی فعالیت دارد.

موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی محمودیه استان اصفهان

معرفی سالن ها


140 توانخواه پسر و 60 توانخواه دختر در شش آسایشگاه موسسه خیریه توانبخشی محمودیه اصفهان استقرار دارند.

آسايشگاه شماره یک پسران و دختران

در اين آسايشگاه توانخواهان معلول ذهنی ، جسمی ، حركتی ايزوله و تربيت پذير با شرايط وي‍ژه نگهداری می شوند. ازجمله مشكلات این توانخواهان عدم توانایی رفع نيازهای اوليه خود (عدم قدرت بلع ،عدم قدرت تكلم وعدم كنترل ادرار و مدفوع) است و نياز به رسيدگی ويژه دارند. اين توانخواهان بر اثر بالا رفتن سن دچار مشكلاتی همچون زخم بستر، بيماری های استخوان و دندان و بيماری های داخلی و عفونی می شوند که مراقبت ويژه از آنها را مشکل تر می سازد.

آسايشگاه شماره دو پسران و دختران

توانخواهان اين آسايشگاه نسبتاً شرايط تربيت پذيری و آموزش پذيری بهتری دارند و قادر به رفع برخی نيازهای اوليه خود هستند؛ اما از مشكلات رفتاری (پرخاشگری ، درگيری با هم) مشكلات جنسی و خود آزاری رنج می برند.لذا نگه داری از آنان نیازمند صبوری و ایثار فوق العاده کادر پزشکی ، مربیان و مددیاران است.

آسايشگاه صيرفيان یک و دو

در اين آسايشگاه توانخواهانی كه بهره هوشی بالاتری دارند نگهداری و در  فعاليت های روزمره وآموزشي تحت تعليم مربيان می باشند و با دریافت آموزش لازم به تولید آثار هنری و دستی می پردازند. بخش های دندانپزشکی، فیزیوتراپی، آب درمانی و داروخانه نیز در این ساختمان استقرار دارند.

ساختمان سالمندان

با همكاری هيئت امنا و هيئت مديره مؤسسه خيريه توانبخشی محموديه، ساختمان سالمندان ومعلولين سالمند، در مجاورت ساختمان توانبخشی موسسه در حال احداث است. اين ساختمان 10 هزار متر مربع زير بنا دارد كه شامل 7 طبقه و 174سوئيت، سالن اجتماعات ، سالن سينما ، درمانگاه اختصاصی باكليه امكانات و تجهيزات برای 350 نفر سالمند ومعلولين سالمند است.عملیات اجرایی ساختمان سالمندان 60 درصد پيشرفت فيزيكی داشته و تکمیل و تجهیز و راه اندازی  آن نيازمند همكاری و ياری رسانی خيرين محترم می باشد.


کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی محمودیه استان اصفهان می باشد.